O ilçenin ilk kadın belediye başkanı olmak istiyor

 O ilçenin ilk kadın belediye başkanı olmak istiyor

ABONE OL
8 Aralık 2023 13:03
 O ilçenin ilk kadın belediye başkanı olmak istiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Ecz. Berrin Başol, Gazeteci Abdullah Yalçın’ın Ajans Tekirdağ Sosyal medya hesaplarında hazırlayıp sunduğu MESELE programının konuğu oldu.

Cumhuriyet’in 100 yılında Tekirdağ’ın ilk seçilmiş Kadın Belediye Başkanı olmayı hedeflediğini belirten Başol, Gazeteci Abdullah Yalçın’ın sorularını yanıtladı.

CHP’Yİ AİLE OCAĞI BİLDİM

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Aday Adayı Ecz. Berrin Başol; ‘Siyasi kariyetim Cumhuriyet Halk Partisinde başladı. Benim için bir aile ocağı olarakta düşündüğüm, kabul ettiğim Cumhuriyet Halk Partisinde 2007 yılından beri üye oldum. Daha sonrasında ise aktif görevlerde bulundum. Şu an itibarı ile de, karşınızda Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olarak bulunuyorum. Tüm siyasi çalışmalarda bulunmaya gayret ediyorum. Her zaman partimin bir neferi olarak görev aldım.” dedi.

SÜLEYMANPAŞA’NIN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Aday Adayı Ecz. Berrin Başol;”Hayalim bir kadın olarak yerel yönetimlerin içerisinde olmak, bir kadının siyasette aktif rol almasından yola çıktım. Cumhuriyet’in ilk kadın muhtarlarından halam var, onlar 100 yıl öncesinde bunu başardılarsa, Cumhuriyet’in 100 yılında ben başarabilirim. Şu ana kadar Tekirdağ’da hiç kadın belediye başkanı seçilmemiş, böyle bir hedefim vardı. Hayalim vardı, Tekirdağ’ın seçilmiş ilk kadın Belediye Başkanı olmak gibi bir hayalim var Allah kısmet ederse bu yolda yürümeye devam edeceğiz.Süleymanpaşa’da aktif olarak yaşadığım için de buranın eksiklerini, neler yapabileceğimi, katkı sunabileceğimi düşündüğüm için de Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına adayım.” ifadelerini kullandı.

DEĞİŞİMİN TEMSİLCİSİ VE ADAYIYIM

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Aday Adayı Ecz. Berrin Başol;”Değişimin temsilcisiyim diyebilirim. Genel seçimlerin sonrasında ortaya çıkan kurultay sürecinde bir değişimin olması gerektiğini düşünüyorduk. Bende bu konuda diğer arkadaşlarımla aynı fikirdeydim. Genel merkezimizde bu hareketlilik vardı zaten. Halkın nabzını tutan, halkın istediklerini masaya koyan ve bu konuda görev alan bir çok arkadaşımız vardı. Bende bunlardan biriyim. Tekirdağ özelinde ne yapabileceksem, Berrin Başol olarak Süleymanpaşa’da ne yapabileceksem bunları başından sonuna kadar yapmaya çalıştım. Değişimin adayıyım diyebilirim. Bu değişimin rüzgarı tabi ki Tekirdağ ve Süleymanpaşa’ya da yansıyacak bu değişimin alevini de Tekirdağ’dan yakacağız diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

BİZİ ADAY YAPARLARSA ARADA Kİ FARKI GÖSTERECEĞİZ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Aday Adayı Ecz. Berrin Başol”Genel merkezimiz ve Genel Başkanımızında dile getirdiği gibi Kadın adaylara öncelik tanınacağı ile ilgili bir yaklaşımları var sağolsunlar. Biz sadece hakkımız olanı istiyoruz, ben sadece kadın olduğum için aday gösterilme gibi bir talebim hiç bir zaman olmadı. Ama eşit şartlarda, eşit kriterlere sahip olduğumuz noktada kadınların artık tercih edilmesi gerektiğine inanıyorum. Cumhuriyetin 100 yılındayız ve Tekirdağ’da şu ana kadar seçilmiş hiç kadın belediye başkanı yok. Süleymanpaşa’da bunu bu çizgiye getirmiş olmak güzel. Cumhuriyet’e benim bir borcum olduğunu düşünüyorum, o yüzden talibim, genel merkezimizde bu konuda önümüzü açarsa arada ki farkı göstereceğimize inanıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Ajans Tekirdağ

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.